Dinozor Kaktüs (3396)

Para Puan : 0
Fiyat : ₺10,00(KDV Dahil)

Dinazor Kaktüs bitkisi, Dünya üzerinde 290 milyon yıldan fazla bir süredir yaşamaktadır. Bu bitki tekrar tekrar “hayata” dönebilme yeteneğine sahip. Bilimsel adı 'Selaginella Lepidophylla'dır. Çok özel ve bakımı kolay bir bitkidir, çünkü tamamen kurur ve ölmeden yıllarca bu durumda kalır. Bitkiyi ıslattıktan sonra, birkaç saat içinde tamamen açılır ve tekrar yeşile döner.

:

Dinozor Kaktüs

 

Yani ölü yaprakları toprağa koyduğunuzda ve birkaç saat içinde canlı, yeşil bir yaprak haline dönüşür. Dinosaur bitkinizi sulamayı rahatlıkla unutabilirsiniz, bu bitkinin çürümesi, ölmesi çok zor olduğundan tembel insanlar için de harika bir bitki. Elli yıl bile kurumaya bıraksanız, elli yılın sonunda su verdiğinizde hayata geri dönecektir.

Çoğu bitki nemin %10’unu  kaybettikten sonra ölür. Jericho Gülü ise elli yıllık kuraklıktan sonra bile, bir yağmur çiselediğinde hayata geri döner.Ve bunu yüzlerce kez tekrarlayabilir, üstelik herhangi bir yıpranma ve solma olmadan.

Kuruduğunda bir top şekline bürünür ve rüzgarın etkisiyle değişik bölgelere yuvarlanır, kurak zamanlarda suyunun %3'ünü içinde korur.

Bitki kuru halde büyür. Bitkinin kuru kütlesinin yaklaşık %20'si özel bir tür şeker olan trehalozdan oluşur. Bu şeker bitki hücrelerini dehidrasyonun (su kaybı) etkilerine karşı korur.

Sizlerden herkesten farkım olsun diyorsanız, dinozor kaktüs bitkisi tam size göre. Botanik alemine dalmak istiyorsanız YoyoMoyo tam size göre.


Benzer Ürünler
Teraryum Kategorileri
teraryum cam fanuslar ve potlarteraryum bitkileriminyatür figürlerteraryum drenaj malzemeleriVitray Fanuslarcam fanuslarPotlarSukulentlerkaktüslerYosunlarMinyatür Evlerİnsan FigürleriHayvan FigürleriDoğa FigürleriDrenaj Malzemelerisüsleme malzemeleri